KOMUNITNÍ ZAHRÁDKA

Komunitní zahrádka Sluneční dům

Komunitní zahrádka Sluneční dům je příležitost pro nás a pro Vás společně připravit příjemné prostředí kolem komunitního centra, kde si budete moci vypěstovat bylinky podle Vaší a naší chuti.

Zahrádky se nacházejí po levé straně budovy komunitního centra. Zahrádek je prozatím devět a stoupají do mírného kopečka.


Jak začít pěstovat u komunitního centra:

Kontaktujte nás na email: slunecnidomov.kc@seznam.cz a napište nám o Vašem zájmu o zahradničení. Co byste chtěli pěstovat a jakou představu máte o využívání komunitní zahrádky. Popřípadě si můžete domluvit schůzku a sejít se s námi přímo v komunitním centru, kde Vám zodpovíme Vaše dotazy. 


Komunitní zahrádka na počátku

Na těchto několika fotografiích můžete vidět prostor budoucí komunitní zahrádky před zahájením prvních prací 18.5. 2017. Prostor komunitních zahrádek byl po zimě zarostlý a nerostlo tam nic kromě plevele. Ještě jsme nevěděli, co najdeme pod povrchem země a zda bude půda dobrá pro pěstování.  Na obrázku vpravo můžete vidět květníky, které prošly čistěním. Nemáme fotografii pro srovnání, ale představte si, že všechny květníky byly pokryté stejnou zelení jako posledních šest řad na vrchu.

Zde po textem několik fotografií ze začátku prací. Není nic krásnějšího, než když můžete přetvářet prostor kolem sebe a vytvářet něco hezkého a užitečného.   V průběhu dne nám přišli pomoci s prací budoucí pěstitelé a přiložili svoji ruku k dílu. My jim za to moc děkujeme a doufáme, že společně vypěstujeme mnoho zdravých dobrot. Níže můžete vidět nadšené pěstitele, kteří právě připravují záhonek. Fotografie vlevo zobrazuje práci na zahrádce, kde budeme pěstovat byliny. Druhá fotografie ukazuje komunitní zahrádky v pokročilejším stádiu práce.


Při kopání jsme v půdě nacházeli žížaly, na fotografiích je nemáme, protože byly stydlivé a před objektivem fotoaparátu se zahrabávaly do půdy. Z těchto tvorečků jsme měli velkou radost, protože nám napověděli, že půda je dobrá a můžeme zde pěstovat.

Práce na zahradě je náročná a je potřeba doplňovat tekutiny a odpočívat. 18. květen byl opravdu horký den a tak jsme pracovali, na co nám síly stačily a chladili jsme se také ve stínu. Budoucí pěstitelé v průběhu odpočinku nezapomínali podporovat pracující.

Pokračování příběhu o komunitní zahrádce zase někdy příště……………….. 

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .